Bezplatné rady, jak ušetřit

Výrazné energetické úspory v řádu desítek procent, šetření vašich velkých peněz a zlepšení komfortu vašeho bydlení vám přinese jedině dostatečné a odborně zhotovené celkové zateplení bytovky, které vám v IP Polná nabízíme. Navíc jsme pro vás připravili množství rad a typů v různých oblastech fungování domácnosti, které vám mohou ušetřit další peníze.

  • Chcete ušetřit za vaření? Nepředehřívejte předem plotýnky varné desky, zbytkové teplo využívejte k dovaření pokrmů.
  • Na vaření vybírejte vhodné nádobí – hrnce s rovným dnem Vám ušetří až 30 % energie.
Číst dál...

  • Při pořizování nových spotřebičů vybírejte pokud možno ty s nejlepší hodnotou na energetickém štítku. Např. chladnička třídy A++ ušetří za deset let provozu oproti spotřebiči třídy B až 10 000 korun na penězích za elektřinu. Levné a nekvalitní spotřebiče často po několika letech používání výrazně zvyšují spotřebu energie.
  • Nakupujte spotřebiče s co nejnižší spotřebou v režimu STAND BY. Pokud má spotřebič centrální vypínání, nezapomínejte na kompletní vypnutí spotřebiče, když jej nepoužíváte.
Číst dál...

  • Výhodnější je používat pákové baterie a sprchové hlavice – můžete tak dosáhnout úspory vody 30 až 50 %.
  • Nenechávejte nikdy téct teplou vodu zbytečně – například při čištění zubů nebo při nanášení šamponu na vlasy. Vždy se vyplatí vodu zavřít a neplýtvat tak energií ani vodou.
Číst dál...

  • Během přípravy na topnou sezónu zkontrolujte topnou soustavu – vyzkoušejte funkčnost kotle, odvzdušněte radiátory a otevřete naplno regulační termostatické hlavice, aby se topná soustava mohla řádně napustit a odvzdušnit.
  • Nepřetápějte zbytečně obytné místnosti – každý stupeň Celsia nad doporučenou teplotu znamená přibližně 6 % energie navíc. Příliš teplý vzduch navíc není vhodný ani ze zdravotního hlediska – množí se viry, bakterie a také se výrazně snižuje imunita organismu.
Číst dál...

Volejte ZDARMA!

800 100 533

Poraďte se s námi, jak ušetřit až 60 % za energie!