O společnosti IP Polná

Společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. je rodinná firma s 25 letou tradicí tvořena týmem zkušených stavebních odborníků a energetických specialistů. Posláním společnosti je šetřit energii a pracovat vždy odborně, kvalitně s použitím těch nejkvalitnějších surovin. Za dobu své působnosti společnost zateplila více než 22 500 rodinných domů, zrevitalizovala více než 800 bytových domů a pomohla desítkám měst a obcím. Od roku 2012 se také věnuje developerské činnosti zabývající se novým moderním bydlením v centru Prahy. V současné době je společnost tvořena ze tří hlavních divizí – IZOLACE, REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ a IP INVEST.

Divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ

Divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ se zaměřuje na celkové opravy bytových domů. Díky skvěle odvedené práci a zkušenostem z oprav více než 800 bytových domů je odborníky právem označována za JEDNIČKU NA TRHU.

Každá oprava představuje komplexní službu. Kromě provedených stavebních prací se specializuje na špičkovou pomoc s přípravou a průběhem oprav – od namodelování optimální varianty opatření, přes pomoc s vysvětlením a prosazením opravy na domě, projektovou dokumentaci a průkaz energetické náročnosti budovy, zajištění výhodného financování se zvážením využitelnosti dotací, získání vyjádření dotčených orgánů, organizaci a zaplacení záboru, vyřízení stavebního povolení až po stavební dohled nad vlastní realizací a potřebnou kolaudaci. V týmu pracují zkušení stavební odborníci, energetici, autorizovaní projektanti, ekonomové a projektoví manažeři. Technicko-obchodní poradci působí v každém regionu ČR.

V rámci prováděných oprav divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ věnuje zvýšenou pozornost energeticky úsporným opatřením - fasádní zateplovací systémy, izolace stropů a střech, modernizace otopných soustav, nové zdroje vytápění, stavební výplně aj. Při příležitosti celkové opravy bytového domu realizuje také další stavební opatření, jako jsou opravy stávajících balkonů a lodžií, instalace nových balkonů a lodžií, opravy hydroizolací základů, ochranu krovů a výměnu střech, antigraffiti nátěry.

„Jsme hrdí na to, že každým rokem pomůžeme tisícům majitelů bytů zlepšit jejich kvalitu bydlení v bytových domech. Po každé zimě si všechny naše bytové domy opakovaně ověřují, že navíc ušetřili v průměru 39 % nákladů na vytápění,“ dodává Jiří Kozojed, ředitel divize RBD.

Ročně divize absolvuje za zákazníky více než 15 000 hodin jednání se stavebními úřady, dotčenými orgány, bankami či administrátory dotací. I díky tomu každý rok dokončuje přes 60 000 m2 kontaktních zateplovacích systémů, realizuje přes 20 000 m3 izolačního systému MAGMARELAX®, instaluje téměř 8 000 m2 pochozích stropních systémů nebo vymění 2 000 m2 oken a dveří.

Divize IZOLACE

Divize IZOLACE je nejstarší divizí společnosti. V oblasti foukaných minerálních izolací patří IP Polná k největším dodavatelům v České republice. Pravidelně realizuje na trh více než 40 000 m3 foukané minerální izolace ročně. V současné době se opírá o špičkové produkty jako je ROCKWOOL a PAROC. Vlastní ochrannou známku MAGMARELAX®, pod kterou dodává většinu služeb. Všichni technici v divizi jsou vybaveni moderní technikou, jako jsou termokamery a laserové dálkoměry.

Divize IP INVEST

Divize IP INVEST vznikla na základě zúročení zkušeností z divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ. Současná doba je charakterizována vysokou poptávkou po nákupu bytů. Při výstavbě nových rezidenčních projektů společnost dbá na kvalitu, precizní provedení a užitnou hodnotu pro budoucí majitele.

V roce 2014 byla zahájena výstavba prvního projektu Rezidence Vítkovka v lokalitě pražského Žižkova. Komerční úspěšnost projektu, kdy se více než 51 % bytů prodalo ještě před zahájením stavby, potvrdila rostoucí zájem o moderní technologie podporující zdravé bydlení. Rezidence Vítkovka sklidila kromě pozitivních ohlasů také řadu ocenění.

Druhým projektem je Rezidence Prachnerova, který vzniká v atraktivní, dynamicky se rozvíjející lokalitě Smíchov-Košíře. Dům respektuje stávající zástavbu a krajinný ráz lokality, zároveň však splňuje požadavky na současné moderní bydlení. Výstavba probíhá v jedné etapě, ve které vzniká 118 bytů o velikosti 1KK až 4KK. Předpokládaný termín dokončení je podzim 2019.

Projekty rodinných domů, až na výjimky, jsou v Praze stavěny nejčastěji jako řadové či dvojdomy na malých pozemcích. Unikátní koncept se výrazně vymezuje od tohoto trendu posledních let. Vilky Třebonice představují 12 moderních vilek s velkými rozestupy zajištující klid a soukromí. Vyznačují se vzdušnou výstavbou a originálním designem. Projekt vznikne v pražských Třebonicích.

Posledním projektem divize IP INVEST je hotel Mozartova brána, který se bude nacházet v srdci pražského Smíchova. Hotel Mozart nabízí 338 lůžek ve 169 pokojích a velkou restauraci v přízemí. Jako jeden z mála pražských hotelů se navíc může pyšnit kongresovým centrem.


Rezidence Vítkovka

Rezidence Vítkovka

Rezidence Prachnerova

Rezidence Prachnerova

Vilky Třebonice

Vilky Třebonice

Volejte ZDARMA!

800 100 533

Poraďte se s námi, jak ušetřit až 60 % za energie!