O společnosti IP Polná

Společnost IP Polná je rodinná firma s 27 letou tradicí tvořena týmem zkušených stavebních odborníků a energetických specialistů. Posláním společnosti je šetřit energii a pracovat vždy odborně s použitím těch nejkvalitnějších surovin. Za dobu své působnosti společnost zateplila více než 28 300 rodinných domů, zrevitalizovala přes 1 100 bytových domů a pomohla desítkám měst a obcím. Od roku 2012 se také věnuje developerské činnosti zabývající se novým moderním bydlením v centru Prahy. V současné době je společnost tvořena ze tří hlavních divizí – IZOLACE, REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ a INVEST.

Divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ

Divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ se zaměřuje na celkové opravy bytových domů. Díky skvěle odvedené práci a zkušenostem z oprav více než 1 100 bytových domů je odborníky právem označována za JEDNIČKU NA TRHU.

Každá oprava představuje komplexní službu. Kromě provedených stavebních prací se specializuje na špičkovou pomoc s přípravou a průběhem oprav – od namodelování optimální varianty opatření, přes pomoc s vysvětlením a prosazením opravy na domě, projektovou dokumentaci a průkaz energetické náročnosti budovy, zajištění výhodného financování se zvážením využitelnosti dotací, získání vyjádření dotčených orgánů, organizaci a zaplacení záboru, vyřízení stavebního povolení až po stavební dohled nad vlastní realizací a potřebnou kolaudaci. V týmu pracují zkušení stavební odborníci, energetici, autorizovaní projektanti, ekonomové a projektoví manažeři. Technicko-obchodní poradci působí v každém regionu ČR.

V rámci prováděných oprav divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ věnuje zvýšenou pozornost energeticky úsporným opatřením - fasádní zateplovací systémy, izolace stropů a střech, modernizace otopných soustav, nové zdroje vytápění, stavební výplně aj. Při příležitosti celkové opravy bytového domu realizuje také další stavební opatření, jako jsou opravy stávajících balkonů a lodžií, instalace nových balkonů a lodžií, opravy hydroizolací základů, ochranu krovů a výměnu střech, antigraffiti nátěry.

„Jsme hrdí na to, že každým rokem pomůžeme tisícům majitelů bytů zlepšit jejich kvalitu bydlení v bytových domech. Po každé zimě si všechny naše bytové domy opakovaně ověřují, že navíc ušetřili v průměru 39 % nákladů na vytápění,“ dodává Jiří Kozojed, ředitel divize RBD.

Ročně divize absolvuje za zákazníky více než 15 000 hodin jednání se stavebními úřady, dotčenými orgány, bankami či administrátory dotací. I díky tomu každý rok dokončuje přes 60 000 m2 kontaktních zateplovacích systémů, realizuje přes 20 000 m3 izolačního systému MAGMARELAX®, instaluje téměř 8 000 m2 pochozích stropních systémů nebo vymění 2 000 m2 oken a dveří.

Divize IZOLACE

Divize IZOLACE je nejstarší divizí společnosti. V oblasti foukaných minerálních izolací patří IP Polná k největším dodavatelům v České republice. Pravidelně realizuje na trhu více než 30 000 m³ foukané minerální izolace ročně. V současné době se opírá o špičkové produkty jako je ROCKWOOL a PAROC. Vlastní ochrannou známku MAGMARELAX®, pod kterou dodává většinu služeb. Všichni technici v divizi jsou vybaveni moderní technikou, jako jsou termokamery a laserové dálkoměry.

Divize INVEST

Divize INVEST vznikla na základě zúročení zkušeností z divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ. Současná doba je charakterizována vysokou poptávkou po nákupu bytů. Při výstavbě nových rezidenčních projektů divize dbá na kvalitu, precizní provedení a užitnou hodnotu pro budoucí majitele.

V roce 2014 byla zahájena výstavba prvního projektu Rezidence Vítkovka v lokalitě pražského Žižkova. Komerční úspěšnost projektu, kdy se více než 51 % bytů prodalo ještě před zahájením stavby, potvrdila rostoucí zájem o moderní technologie podporující zdravé bydlení. Rezidence Vítkovka sklidila kromě pozitivních ohlasů také řadu ocenění.

Druhým projektem je Rezidence Prachnerova, který vznikl v atraktivní, dynamicky se rozvíjející lokalitě Smíchov-Košíře. Dům respektuje stávající zástavbu a krajinný ráz lokality, zároveň však splňuje požadavky na současné moderní bydlení. Výstavba proběhla v jedné etapě, ve které vzniklo 137 bytů o velikosti 1+kk až 4kk. Dům byl dokončen na podzim 2019.

Projekty rodinných domů, až na výjimky, jsou v Praze stavěny nejčastěji jako řadové či dvojdomy na malých pozemcích s minimálními rozestupy. Unikátní koncept Vilky Třebonice se výrazně vymezuje od tohoto trendu posledních let. Vilky Třebonice představují 12 moderních vilek s velkými rozestupy zajištující klid a soukromí, vzdušnou výstavbou a originálním designem. Po kompletní přípravě projektu a zajištění stavebního povolení celý projekt odkoupila společnost PSJ INVEST, a.s.

Nejnovějším projektem divize INVEST je rezidenční dům MyMozart, který se bude nacházet v srdci pražského Smíchova. V současnosti je Smíchov vysoce žádanou lokalitou pro bydlení, práci i pro trávení volného času. Výstavba proběhne v jedné etapě, ve které vznikne 152 bytů. Převažovat budou dispozice 1kk a 2kk. Plně vybavené byty jsou navrženy tak, aby splňovaly nejnáročnější podmínky městského bydlení.


Rezidence Vítkovka

Rezidence Vítkovka

Rezidence Prachnerova

Rezidence Prachnerova

Vilky Třebonice

Vilky Třebonice

MyMozart

MyMozart

Volejte ZDARMA!

800 100 533

Poraďte se s námi, jak ušetřit až 60 % za energie!