Zateplení stropu suterénu

 • Máte pocit, že podlaha v přízemním bytě je studená?
 • Máte byt v přízemí a studí vás nohy, ačkoli je celý byt vytopený?
 • Vadí vám, kolik peněz protopíte?
 • Nelíbí se vám, že teplo stojí stále víc a vy platíte víc peněz?
 • Máte zateplenou fasádu, a přesto se vám objevuje plíseň v přízemí u podlahy?

Pokud bydlíte v přízemní bytového domu, pravděpodobně pociťujete, zejména v zimních měsících nepříjemný chlad od podlahy. Ačkoli pod byty v přízemí není přímo venkovní prostor, suterénní místnosti v bytových domech většinou nejsou vytápěné. Proto může být teplota v suterénu v zimě téměř o 20°C nižší než ve vašem bytě. Strop nad suterénem je téměř nezateplený a tak mimo studené podlahy vám touto konstrukcí utíkají i vaše peníze, které platíte za topení.

Nejjednodušším a nejspolehlivějším řešením, které vám můžeme nabídnout, je zateplení stropu v suterénu. Vzhledem ke specifikům sklepních prostor a nerovnostem původních stropů, příp. klenbovému tvaru stropů doporučujeme použití izolantů z minerálních vláken s funkční povrchovou úpravou.

Prohlédněte si fotografie z realizací

Kroměříž, Zeyerova 2602

Staré Město pod Landštejnem 128

Největší výhody:

 • Konec studených podlah bytů v přízemí
 • Děti si mohou hrát na zemi i mimo koberec
 • Úspora vašich peněz za topení
 • Odstranění plísní v koutech u podlahy
 • Jen minimální rozdíly teploty v bytě u podlahy i u stropu
 • Strop s izolantem z minerální vlny je požárně odolný
Nezávazná poptávka

Historie

Při hromadné výstavbě zděných bytových domů v 50. - 70. letech měl strop mezi suterénem a byty v přízemí funkci pouze statickou. Do dnešních dnů tuto funkci bez problémů plní, nicméně současným požadavkům na pohodu bydlení a tepelně-izolační vlastnosti naprosto nevyhovuje.

Ve skladbě stropu nebyla tepelná izolace navržena vůbec, případně pouze v minimální tloušťce. A to přesto, že sklepní prostory jsou u těchto bytových domů zčásti nad úrovní terénu, sokl domu nebyl zateplen a teplota v suterénu může být v zimě téměř o 20°C nižší než v bytech v přízemí domu.

Užitek

Zásadním přínosem zateplení stropu v suterénu je zlepšení pohody bydlení ve vašem bytě v přízemí. Pokud vás dříve trápil pocit chladu od podlahy, ačkoli jste stále topili, váš problém se tím vyřeší. Nemusíte už chodit po bytě v pantoflích a tlustých ponožkách, vaše děti si můžou hrát na zemi i mimo koberce a vy si můžete na zemi třeba i ustlat.

A to vše ještě ušetří nějaké peníze, které pravidelně utratíte za topení. V bytě můžete začít topit na nižší teplotu, protože už vás nebude trápit pocit chladu od nohou. A pokud máte zateplenou fasádu a přesto se vám v koutech u podlahy objevují plísně, zateplení stropu v suterénu vám pomůže i s tím.

Rizika

Rizikem při realizaci zateplení stropu suterénu může být volba vhodného izolačního materiálu s ohledem na způsob využití sklepních prostor – sušení prádla, skladování hořlavých materiálů apod.

Stropy v suterénu mají většinou starou nekvalitní malbu. Na takový podklad není možné pouze nalepit izolant, protože malba není dokonale spojená s betonovým stropem a při přitížení nalepením izolantu se malba oddělí od betonového podkladu a celé zateplení spadne. Odstranit dokonale původní malby je téměř nemožné, proto je nutné izolant ke stropu také mechanicky kotvit.

Problémem může být i množství rozvodů vody, plynu a topení, které jsou pod stropem vedeny. Zateplení stropu nad těmito rozvody vyžaduje pečlivou a časově náročnou práci. Dobrý dodavatel si i s tímto problém dokáže ve většině případů poradit. Hledejte proto skutečně dobré dodavatele.

Chcete více informací? Zašlete nám nezávaznou poptávku a náš technik vás navštíví a navrhne řešení. Nezávazně a bezplatně!

Nezávazná poptávka

Volejte ZDARMA!

800 100 533

Poraďte se s námi, jak ušetřit až 60 % za energie!