Fasáda

 • Chcete bydlet v domě, který krásně vypadá a navíc šetří vaše peníze?
 • Připadá vám, že jsou v zimě stěny bytu studené, ačkoli topíte?
 • Trápí vás plísně v rozích bytu a okolo oken?
 • Máte pocit, že protahuje mezi oknem a ostěním do vašeho bytu?
 • Opadá vám omítka u podstřešní římsy, okolo oken nebo třeba i v ploše fasády?

Fasáda bytového domu výrazně rozhoduje o celkovém dojmu, kterým celý dům působí. Původní fasády bytových domů jsou staré již několik desítek let a jsou již dávno za hranicí své životnosti. Zjevně z pohledu estetického, ale snad ještě více jsou původní obvodové stěny objektu zcela nevyhovující z pohledu hospodaření s penězi svých majitelů.

Obvodová stěna bytového domu postavená z plné cihly tloušťky 45cm nebo dutinové cihly tloušťky 37cm svými izolačními vlastnostmi odpovídá zhruba 2cm tloušťky v dnešní době používaných izolačních materiálů (minerální vata, polystyren)!

Stěny uvnitř bytu jsou potom studené a zejména v místech největších tepelných mostů (kouty, ostění oken, …), mají tak nízkou povrchovou teplotu, že se orosí, jakmile se dostanou do kontaktu s teplým a vlhkým vzduchem. Ten vzniká při každém vaření, sprchování, ale třeba jen tím, že v místnosti jste a koukáte na televizi. Tímto způsobem vznikají plísně v koutech, které trápí většinu obyvatel starších bytových domů.

Pokud se s takovou situací nemáte chuť smířit, nabízíme vám rychlé řešení pro váš dům na dlouhá desetiletí. Zateplete kvalitně fasádu vašeho domu, který bude ihned vypadat jako nový a zbavíte se plísní v koutech bytů, ostěních oken apod. A co je nejlepší, zaplaťte zateplení domu z peněz, které ušetříte za náklady na vytápění. Chcete přeci své peníze investovat raději do zvelebení vašeho domu, než do zvelebení sídla vašeho dodavatele energie?

Prohlédněte si fotografie z realizací

Dobruška, Solnická 746, 747

View the embedded image gallery online at:
https://www.revitalizacebytovek.cz/oprava-fasady#sigProId95ee3c4446

Kladno, Ke Stadionu 2736, 2737

View the embedded image gallery online at:
https://www.revitalizacebytovek.cz/oprava-fasady#sigProIdf9075e44bb

Zbýšov, Školní 484, 485

View the embedded image gallery online at:
https://www.revitalizacebytovek.cz/oprava-fasady#sigProId3aa17d53e0

Největší výhody:

 • Ihned „nový“ dům, který vám mohou ostatní závidět
 • Zdravé bydlení bez plísní
 • Značná úspora na vytápění bytu – až 40%
 • Zvýšení povrchové teploty stěn ze strany bytu
 • Konec nesnesitelného vedra v letních měsících
 • Již žádné fleky od mechů a prachu na fasádě
 • Nový vzhled vstupního portálu do domu
 • Zbavíte se nevzhledných míst s opadanou omítkou
 • „Nový kabát“ pro podstřešní římsu i spodní stranu balkonů
 • Funkční okenní parapety, kterými nezatéká
 • Nová barva fasády, která nevybledne po dlouhá léta
 • Bezpečné balkony a jejich zábradlí, které je nutné kompletně opravit při zateplení fasády
Nezávazná poptávka

Historie

Požadavky na bydlení v bytových domech se od doby jejich výstavby v 50. - 70. letech poněkud změnily. Materiál obvodových stěn byl volen pouze s ohledem na statické požadavky, tzn. tak aby dům nespadl. Z tohoto pohledu udělali projektanti svoji práci dobře, zděné bytové domy jsou staticky v pořádku, to co již má svoji životnost za sebou je ale fasádní omítka, která již neplní ani funkci estetickou ani funkci ochrany zdiva proti dešti.

Nároky na úspornost bytových domů z hlediska hospodaření s penězi za vytápění bytů však byly v době výstavby nesrovnatelné s tím, co je běžné dnes. Tomu odpovídal i návrh materiálu obvodových stěn. Ty nejsou nijak zateplené a při současných cenách energií vytvářejí onen pověstný průvan v kapsách majitelů bytů.

Užitek

Pokud bychom porovnali bydlení v bytovém domě s původní fasádou a po jejím zateplení, pak se na první pohled nabízí rozdíl v celkové podobě domu. Krásná, nová fasáda s barvou dle přání majitelů, která nevybledne ani za dlouhá léta je velmi příjemným zpestřením každodenního návratu domů. Pocit z bydlení v opraveném domě, se kterým se před sousedy můžete chlubit a ne se stydět, bývá hřejivý.

Život v bytě bez plísní a studených stěn je zcela jistě dobrým krokem ke zdravějšímu bydlení. Navíc v případě, kdy nová fasáda nejen hezky vypadá, ale zejména výrazně šetří peníze svých majitelů. Vždyť každý z nás, pokud by měl tu příležitost, by si za své peníze asi raději koupil něco jiného než další kilowatt tepla nebo m³ plynu.

A v parném létě si konečně můžete dát v obýváku odpolední kávu, aniž byste se u toho trápili úmorným vedrem…

Rizika

Pokud budeme hledat zásadní riziko pro vhodné a kvalitní zateplení fasády bytového domu, pak je to jednoznačně výběr dodavatelské firmy.

V dnešní době, kdy je nabídka velmi široká, není problém v dostupnosti vhodných a kvalitních materiálů. Problém je zejména v umění a ochotě řemeslníků a zájmu dodavatelské firmy skutečně použít ony vhodné a kvalitní materiály.

Velkým rizikem je ale také často technická neodbornost dodavatelské firmy. Nezřídka se stává, že realizační firma zatepluje bytový dům, aniž by vhodnost použitých materiálů, jejich tloušťky a způsob použití ověřili energetickým výpočtem pro konkrétní objekt. Spokojí se se svými „zkušenostmi“ a potom vznikají dodatečně téměř neřešitelné případy vadných realizací, kdy majitelé bytů po zateplení například stále bojují s plísněmi. To vše je vždy důsledkem špatně zvolených materiálů, špatné tloušťky izolantu, příp. nekvalitně provedené práce.

Na závěr ještě jedno důležité doporučení. Pokud je dodavatelská firma skutečným odborníkem, dokáže po prohlídce a zaměření objektu stanovit jasnou a pevnou cenu za provedení celého díla. Nenechte si účtovat vícepráce.

Chcete více informací? Zašlete nám nezávaznou poptávku a náš technik vás navštíví a navrhne řešení. Nezávazně a bezplatně!

Nezávazná poptávka

Volejte ZDARMA!

800 100 533

Poraďte se s námi, jak ušetřit až 60 % za energie!