Nové balkony a lodžie

 • Máte byt bez balkonu či lodžie a chtěli byste takový prostor mít?
 • Máte malý balkon a chcete větší?
 • Chcete zvětšit užitný prostor svého bytu?
 • Už vás nebaví sušit prádlo za okny nebo v koupelně?
 • Toužíte po zimní zahradě ve 3. podlaží?
 • Máte po nedělním obědě chuť na kávu venku a nemáte vlastní balkon?

Balkon nebo lodžie je žádanou součástí bytu v každém bytovém domě. Tak tomu bylo, je a pravděpodobně i bude nadále. Balkon nebo lodžie představují pro majitele bytů prostor pro odpočinek uprostřed městské zástavby, nicméně ne každý byt se plnohodnotným balkonem či lodžií může pyšnit.

Pokud žádný balkon nemáte nebo se vám váš současný balkon zdá příliš malý, máme pro vás řešení. Naše nabídka ocelových balkonů i betonových lodžií je velmi rozmanitá a lze říci, že nový balkon je technicky možné provést na každém bytovém domě.

Váš byt si tak rozšíříte o další zajímavý prostor pro volný čas a odpočinek a to během jediného dne bez omezení provozu ve vašem bytě.

Prohlédněte si videa a fotografie z realizací

Ivančice, Sportovní 2-4

Prostějov, Vladimíra Ambrose 3387, 3389

Rosice, Husova čtvrť 1085-1087

Světlá nad Sázavou, bytový dům

Světlá nad Sázavou, bytový dům

Největší výhody:

 • Zvětšení užitné plochy bytu
 • Nový prostor pro relax a volný čas
 • Zcela nový, lepší vzhled domu
 • Možnost vlastní zimní zahrady
 • Sušení prádla mimo prostor bytu
 • Konstrukce z bezúdržbových materiálů
 • Zvýšení ceny bytu
 • Balkon či lodžii lze doplnit k bytu, který dosud žádný balkon neměl, ale i tam, kde je stávající balkon příliš malý
Nezávazná poptávka

Historie

Požadavky na využití jednotlivých částí bytu se od doby, kdy probíhala živelná výstavba zděných bytových domů (tzn. 50. - 70. léta), výrazně změnily.

Balkony v takových bytových domech někdy nebyly navrženy vůbec. Pokud byly, pak jejich velikost je většinou poddimenzovaná. Asi sami znáte případy balkonů, které jsou široké 2m a hluboké 70 až 80cm. Na takový balkon se dnes nevejde ani židlička se stolkem a pokud ano, zaberou celou jeho plochu. Využít ho lze tedy jako kuřárnu, sušárnu prádla a venkovní sklad. Prostor pro klidné posezení venku si dnes asi představujeme jinak.

Užitek

Pro majitele bytu je prakticky nemožné jakkoli zvětšit prostor bytu uvnitř domu. Nový balkon nebo lodžie je tak jedinou možností, jak byt zvětšit o další zajímavý prostor, který lze využívat dle vlastního uvážení. Po zasklení například může vzniknout uvnitř bytu zimní zahrada.

Pro majitele bytu s malým balkonem je to konečně cesta k plnohodnotně využitelnému prostoru, balkon přestane být jen sušárnou prádla a kuřárnou.

Nový balkon či lodžie je navíc investicí, která okamžitě zvýší cenu bytu o víc, než kolik sám stojí. Dá se proto říci, že na takovém novém prostoru v bytě se nedá prodělat.

Rizika

V případě montáží nových balkonů a lodžií je rizikem neodborné usazení celé konstrukce a následné vyřešení připojovacích spár ke stěnám domu a zateplovacímu systému. Dům, balkon (či lodžie) i zateplovací systém fasády v průběhu roku pracují jinak (reagují jinak na změny teplot apod.) a je třeba na to myslet. Spoje mezi jednotlivými konstrukcemi musí s těmito „pohyby“ počítat. Proto vždy využívejte pouze služeb odborné firmy v této oblasti!

Před každou montáží nového balkonu či lodžie musí dodavatel zpracovat statické posouzení pro jeho ukotvení do stávajících konstrukcí bytového domu. Pokud vám dodavatel bude tvrdit opak, nespolupracujte s ním.

Chcete více informací? Zašlete nám nezávaznou poptávku a náš technik vás navštíví a navrhne řešení. Nezávazně a bezplatně!

Nezávazná poptávka

Volejte ZDARMA!

800 100 533

Poraďte se s námi, jak ušetřit až 60 % za energie!