Hydroizolace

 • Máte ve sklepě mokré stěny?
 • Objevují se snad mokré fleky a plísně u podlahy bytů v přízemí?
 • Opadává vám omítka na soklu vašeho domu?
 • Máte ve sklepě těžký, mokrý, zatuchlý vzduch?
 • Chcete místnosti ve sklepě využívat, ale je tam všude vlhko?
 • Máte strach ve sklepě uskladnit cokoli náchylné na vlhko?

Podstatná většina zděných bytových domů u nás byla postavena před cca 50 lety. Tyto domy byly postaveny relativně dobře a z ve své době vhodných a kvalitních materiálů. Všechny použité materiály ale mají svoji skutečnou životnost a některé z nich ji už mají dávno za sebou. Jedním z nejpalčivějších a zároveň nejobtížněji řešitelných problémů je nefunkční izolace suterénu proti vodě.

Nedostatečná nebo žádná izolace proti vodě v suterénu, trápí velkou část majitelů zděných bytových domů. Zděné stěny, které nejsou zvenčí proti vodě nijak chráněny, propustí veškerou vlhkost ze zeminy dovnitř domu. Důsledkem toho jsou známé mokré fleky po celém obvodě sklepních prostor a v některých případech už i v přízemních bytech.

Řešení nabízí mnoho dodavatelů. Je nutné si však říci, že dle našich zkušeností to většina z nich dělá špatně! Často se práce omezí pouze na provedení drenáží a ledabylou montáž ochranných folií.

Pokud máte skutečně zájem zbavit váš dům mokrých sklepů, pak je tím nejvhodnějším způsobem naše oprava izolací suterénu tlakovou injektáží a novou, kompaktní izolací proti vodě. Oprava se provádí z výkopu z vnější strany suterénních zdí, po dokončení prací tak získáte nový okapový chodníček okolo celého vašeho domu.

Prohlédněte si fotografie z realizací

Největší výhody:

 • Suchý sklep
 • Zamezení postupu vlhkosti do přízemních bytů
 • Možnost dalšího využití místností v suterénu
 • Suchý sokl fasády vašeho domu
 • Zdravé bydlení bez plísní a zatuchlého vzduchu
 • Nový okapový chodníček okolo domu
 • Zastavení degradace obvodových zdí stálou vlhkostí
 • Prodloužení životnosti domu
Nezávazná poptávka

Historie

Ochrana sklepních prostor zděných bytových domů byla v době jejich výstavby zajištěna izolací z asfaltových pásů. Tyto asfaltové pásy však měly výrazně horší vlastnosti než asfaltové pásy, které známe dnes. A to zejména z pohledu jejich životnosti. 50 let staré svislé izolace suterénních zdí z původních asfaltových pásů jsou již nefunkční téměř na všech bytových domech. Dá se říci, že pokud do sklepních prostor takového domu vůbec nezatéká, je to spíše výjimka.

Problémem tedy není kvalita provedených prací v době výstavby, ale životnost použitých materiálů. Oprava izolace proti vodě je tedy přirozenou nutností. Vlastníci bytového domu ji nemohou ani vhodnou péčí o celý dům nijak oddálit.

Užitek

Kompletní oprava izolací proti vodě je jedinou správnou cestou k odstranění nadměrné vlhkosti ze sklepa vašeho domu. Zmizí mokré fleky v suterénu, příp. v bytech v přízemí. Odstraníte mokrý, těžký a zatuchlý vzduch a můžete začít sklepní prostory využívat i na jiné věci, než jen skladování nepotřebného.

V neposlední řadě také zastavíte degradaci obvodových stěn vašeho domu a výrazně prodloužíte celou jeho životnost. Váš dům pak tady bez problémů může stát v dobré formě klidně i za 100 let.

Rizika

Největším rizikem při opravě izolací suterénů je neodbornost realizačních firem. Často se setkáváme s případy, kdy se majitelé domu, z neznalosti či snahy ušetřit peníze, nechají přesvědčit stavební firmou a snaží se opravu izolací udělat co nejjednodušeji.

Celá oprava pak spočívá v provedení drenáže okolo domu a montáži nopové folie na suterénní stěnu. Nopovou folii asi znáte jako černou folii s výstupky tvaru komolého kuželu – tato folie je používána zejména jako mechanická ochrana skutečné izolace proti vodě. Nelze ji tedy použít jako hydroizolaci suterénních stěn, jednotlivé pásy totiž nelze mezi sebou spojovat a nopovou folii není možné plošně připevnit k izolované suterénní stěně. Pokud je tedy „oprava“ provedena pouze tímto způsobem, jedná se o vyhození vašich peněz a celý systém nefunguje.

Při opravě izolace suterénních stěn se proto vždy obracejte na skutečné odborníky. Náš systém, který je kombinací tlakové injektáže obvodových stěn a nové, kompaktní vrstvy izolace proti vodě, zajistí dokonalé a dlouhodobé sucho ve vašich sklepech. A mimochodem i my používáme nopovou folii, ale jako ochrannou vrstvu skutečné, nové, kompaktní vrstvy izolace proti vodě. Používáme ji pro takový účel, pro který je určena.

Chcete více informací? Zašlete nám nezávaznou poptávku a náš technik vás navštíví a navrhne řešení. Nezávazně a bezplatně!

Nezávazná poptávka

Volejte ZDARMA!

800 100 533

Poraďte se s námi, jak ušetřit až 60 % za energie!