Renovace fasády

 • Zdá se vám, že je vaše zateplená fasáda již nevzhledná?
 • Je zašlá, znečištěná prachem, řasami či plísněmi?
 • Nacházíte na fasádě praskliny nebo jiné defekty?
 • Máte obavy z větrání s ohledem na výskyt plísní na fasádě?
 • Už jste přemýšleli o včasném posouzení vaší fasády?

Zateplená fasáda chrání dům před vnějšími klimatickými vlivy a úniky tepla. Obdobně jako u automobilů je nutné provádět technickou kontrolu jejího stavu. Samotní výrobci omítek doporučují provést kontrolu nejdéle po 5 letech. Díky posouzení se dozvíte, v jakém stavu je vaše fasáda. Můžete tak předejít fatálním následkům.

Nejčastěji se můžete setkat s tzv. zeleným znečištěním. To nepředstavuje jen estetický problém, ale také zkracuje životnost kontaktního zateplovacího systému a negativně působí na zdraví člověka. Při každodenním větrání si do obytných prostor tak pouštíte vzduch nasycený znečištěním z fasády.

Věděli jste, že...

Z plísní rostoucích na površích fasád budov se uvolňuje do ovzduší velké množství spor, které se při větrání dostávají do bytů. Tyto mikroskopické rozmnožovací částice způsobují u mnohých lidí alergické a následně astmatické záchvaty, podrážení očí, bolest hlavy či zvýšenou nemocnost.

Zdroj: Výzkumný ústav stavebních hmot, a.s.

Plíseň Plísně rostoucí na površích fasád
Plíseň Plísně rostoucí na površích fasád

Dále se na fasádě objevují různé praskliny, průrazy či trhliny. Defekty způsobují přímé zatékání do kontaktního zateplovacího systému, a tím se razantně zkracuje jeho životnost a tvoří se tepelné mosty. Pokud se rozhodnete zastavit degradaci fasády včetně zdravotních rizik pro obyvatele domu, nabízíme návrh nejvhodnějšího řešení na míru vašemu domu.

Prohlédněte si fotografie z realizace

Staré Město pod Landštejnem 127

Největší výhody:

 • Nový vzhled domu
 • Zdravé bydlení
 • Bezpečné větrání
 • Prodloužení životnosti zateplené fasády
 • Vyhnete se náročné investici za opravy
Nezávazná poptávka

Historie

Stejně jako u elektroniky proběhl významný vývoj i u stavebních materiálů. Na trhu dnes máme řadu výrobců, kteří mají různou škálu produktů a jejich kvality. Samozřejmě i montáže jsou na rozdílných, odborných a kvalitních úrovních, které se promítají do životnosti zateplené fasády.

Nejčastější příčiny poškození zateplené fasády:

 • Použitý materiál
 • Kvalita provedených prací
 • Nedostatečně prohřátá severní strana slunečním zářením (zadržení vlhkosti)
 • Zeleň v blízkosti objektu (zejména pylové stromy jako je bříza či smrk)
 • Znečištění (prach ze silnic a průmyslu)

Užitek

Pokud bychom porovnali bydlení v bytovém domě s poškozenou zateplenou fasádou a po její renovaci, pak se na první pohled nabízí rozdíl v celkové podobě domu. Krásná, nová fasáda s barvou dle přání majitelů, která nevybledne ani za dlouhá léta je velmi příjemným zpestřením každodenního návratu domů. Pocit z bydlení v opraveném domě, se kterým se před sousedy můžete chlubit a ne se stydět, bývá hřejivý.

Rizika

Velkým rizikem je často technická neodbornost dodavatelské firmy. Nezřídka se stává, že realizační firma zrenovuje fasádu, aniž by provedla opatření přímo pro váš dům. Spokojí se se svými „zkušenostmi“ a následně vznikají dodatečné, téměř neřešitelné případy vadných realizací. Kdy například majitelé bytů po renovaci fasády stále bojují s defekty nebo se estetické znehodnocení objeví do několika let znovu. To vše je důsledkem špatně zvolených materiálů, postupů, případně nekvalitně provedených prací.

Na závěr jedno důležité doporučení. Pokud je dodavatelská firma skutečným odborníkem, dokáže po prohlídce a zaměření objektu stanovit jasnou a pevnou cenu za provedení celého díla. Nenechte si účtovat vícepráce.

Chcete více informací? Zašlete nám nezávaznou poptávku a náš technik vás navštíví a navrhne řešení. Nezávazně a bezplatně!

Nezávazná poptávka

Volejte ZDARMA!

800 100 533

Poraďte se s námi, jak ušetřit až 60 % za energie!